Z Авто грундирање пумпа серија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  Z Авто грундирање пумпа серија

  MIMO самовшмукувачки пумпа е заштеда на енергија пумпа дизајнирана со ISO меѓународен стандард и се развива преку апсорпција и подобрување на сродните технички податоци и во странство и припаѓа на самовшмукувачки центрифугална пумпа и користи механичка заптивка на керамички прстен за да се спротивстави на каков било песочна течноста да одат во лицето на запечатување, спречувајќи ја од добивање изгребани. Оваа пумпа има предности на компактна структура, лесно ракување, стабилно движење, лесно одржување, висока ефикасност, долго траење и силни само-вшмукување капацитет и, како што не е потребно нога вентил да се монтира на гасоводот, а само одредена количина на потребно е водечки течност треба да се пополни во пумпата, пред работа, ја подобрува состојбата работа, а поедноставување на гасоводниот систем.

  дизел-само-вшмукување пумпа

  Карактеристики
  • леано железо, канал легура, јаглен, челик, цинк бесплатно бронза, силикон месинг или нерѓосувачки челик конструкција (други материјали кои се достапни на барање)
  • Висока ефикасност двојно вшмукување коло
  • Издржлив, нискиот шум, долг живот лого
  • Врвен квалитет механичка заптивка
  • Електрична или дизел погон

  само-вшмукување пумпа

  Спецификација
  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  ZW

  Апликации

  1. Има клима растенија
  2. Градење на услуги
  3. Системи за гаснење пожар
  4. наводнување / распрскувачи
  5. мелници хартија
  6. Фармацевтски
  7. шеќер мелници
  8. растително масло Mills

  самовшмукувачки пумпи


 • Претходно:
 • Следно:

 • авто грундирање пумпа

  ZWX пумпа материјал

   

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  1

  Спојка

  Гусани

  2

  вратило

  Нерѓосувачки челик *

  3

  имајќи

  фрлија челик

  4

  механичка заптивка

  Гусани

  5

  имајќи Собранието

  Гусани

  6

  пумпа обвивка

  Гусани

  7

  Излезни

  Гусани

  8

  Inlet

  Гусани

  9

  Преден печат прстен

  Гусани

  10

  Работно коло

  Гусани

  11

  задниот капак

  Гусани

  12

  Beffle прстен

  Гусани

  13

  Течни пополнување дупка

  Гусани

  14

  Течни Назад дупка

  Гусани

   

  завртки

  Цинк обложен челик

  * Други опции вратило материјал се достапни.

   

  Медиум: за отпадна вода, отпадни води, поплави ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  Стандард: Standard
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: Z
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 8,6-200 m
  пумпа проток 25-15.000 m³ / h
  тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло Авто грундирање пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Хоризонтална пумпа
  пумпа обвивка комбинирани хоризонтални Сплит пумпа
  температурата на течноста: <80 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • 
  WhatsApp Online Chat !