ГД котел се хранат пумпа за вода


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ


 • Претходно:
 • Следно:

 • Д пумпа материјали

   

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  Опции материјал

  1

  вшмукување Обвивка

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  2

  дифузор

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  3

  фаза Обвивка

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  4

  испорака обвивка

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  5

  Прва фаза коло

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  6

  Работно коло

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  7

  биланс на диск

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  8

  биланс прстен

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  9

  кутии кутија

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  10

  пакување

  Тефлонски

  графит

  11

  биланс ракав

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  12

  жлезда пакување

  Тефлонски

  графит

  13

  О прстен

  гума

   

  14

  имајќи

  FAG

  СКФ

  15

  Прва фаза носи прстенот

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  16

  носи прстенот

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  17

  дифузор Буш

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  18

  вратило

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  19

  вратило ракав

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  20

  Биланс на вода цевки

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

  21

  Вода печат Цевководи

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

   

  Choma

  Гусани

  SS304 / SS316 / AL2205

   

  завртки

  Цинк обложен челик

   

  * Други опции вратило материјал се достапни.  

   

  крива ZD пумпа

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  ГД котел пумпа за вода

   

  Бр

  модел

  мотор

  Inlet  

  Излезни

  Тежина

  брзина

  kw

  mm

  mm

  Килограм

  вртежи во минута

  1

   

   

   6-25 * 2

  3

  40

  40

  80

  2950

  * 3 - 12

  5,5-18,5

   

   

  90 - 180

   

  ...

   

   

   

   

   

  2

   

   

  12-25 * 2

  5.5

  50

  40

  100

  2950

  * 3 - 12

  7,5-30

   

   

  110 - 234

   

  ...

   

   

   

   

   

  3

   

   

  25-30 * 2

  11

  65

  65

  110

  2950

  * 3 - 10

  15 - 45

   

   

  130-270

   

  ...

   

   

   

   

   

  4

   

   

  46-30 * 2

  15

  80

  65

  165

  2950

  * 3 - 10

  22-75

   

   

  180-299

   

  ...

   

   

   

   

   

  5

   

   

  85-45 * 2

  37

  100

  100

  225

  2950

  * 3 - 10

  55-185

   

   

  250-425

   

  ...

   

   

   

   

   

  6

   

   

  120-50 * 2

  55

  125

  125

   

  2950

  * 3 - 10

  90-250

   

   

   

   

  ...

   

   

   

   

   

  8

   

   

  280-43 * 2

  110

  200

  200

  667

  1450

  * 3 - 9

  160-450

   

   

  787

   

  ...

   

   

   

   

   

  9

   

   

  360-40 * 2

  132

  200

  200

  950

  1480

  * 3 - 10

  185-630

   

   

  1150 - 2550

   

  ...

   

   

   

   

   

  10

   

   

  500-57 * 2

  250

  250

  250

  1920

  1480

  * 3 - 11

  355 - 1250

   

   

  2170 - 4170

   

  ...

   

   

   

   

   

  11

   

  600-60 * 2

  280

  300

  250

   

  1480

  * 3 - 10

  450 1250

   

   

   

   

  12

   

  720-60 * 2

  355

  300

  300

  1640

  1480

  * 3 - 10

  560 - 1800

   

   

  1950 - 4120

   

  * Повеќе модели пумпа Ве молиме контактирајте со нас.

  Краток вовед
  Медиум: вода, река, море вода, езерото, поплава, дождот, индустриски, котли ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: Standard
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: ДГ
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 50-1450m
  пумпа проток од 5 ~ 185m³ / h
  тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр мулти-фаза пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Хоризонтална пумпа
  пумпа обвивка комбинирани хоризонтални Сплит пумпа
  течност температура: -20-150 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !