МСР DIN Стенд Крај вшмукување пумпа


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  МСР КРАЈ ВСИСНА СЕРИЈА пумпа за вода

  пумпа за ISA е една фаза и еден вшмукување центрифугална пумпа. Овој крај вшмукување центрифугална пумпа дизајн во согласност со БС стандарди EN733 / DIN24255 со предности во меѓусебно под единици. Ние, исто така може да обезбеди уред за пренос, кој им овозможува на оваа пумпа за да се користат во урбаните водоснабдување, системи за противпожарна заштита, системи за климатизација и наводнување индустрии.

  КАРАКТЕРИСТИКИ
  тело пумпа користи ефикасна форма Куќиште и стандард за поврзување на прирабница е: GB / T17241.6 PN1.6-1998
  (леано железо), GB / T9113.1-2000 (челик) или PN1.6MPa (16bar), кој сите може да се користи во комбинација со следниве прирабници на исто ниво: BS4504 прирабница, DIN2533 прирабница, ISO7005.1 прирабница, и ISO7005.2 прирабница.
  Маст за подмачкување и масло за подмачкување се достапни за лого подмачкување. Кога температурата на работната средина е повисок, а товарот е поголем, треба да се користи масло за подмачкување.
  Зголеми вратило пумпа пумпа прави посигурен за работа

  ISA-End вшмукување пумпа

  ISA-end вшмукување пумпи

  подмачкување

  метод ISA подмачкување

   

   

  АПЛИКАЦИИ
  урбани водоснабдување и одвод на
  греење и ладење кули
  префрлани баласт систем
  за создавање притисок уред
  Земјоделски наводнување
  индустријата за храна

  крајот вшмукување пумпи


 • Претходно:
 • Следно:

 • ISA конструкција (2)

  МСР Структура

   

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  1

  пумпа обвивка

  Гусани

  2

  пумпа Насловна

  Гусани

  3

  Работно коло

  Гусани

  4

  вратило

  45 # челик *

  5

  прстен за дихтување

  Гусани

  6

  Работно коло орев

  Гусани

  7

  подлошките

  Гусани

  8

  ракав, вратило

  Гусани

  9

  заптивно пакување

  графит

  10

  пакување прстен

  Гусани

  11

  пакување

  Гусани

  12

  имајќи Собранието

  Гусани

   

  завртки

  Цинк обложен челик

   

  * Други опции вратило материјал се достапни.

   

  1

  38a0b92321

   

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  Бр 

  тип

  брзина

  проток

  Раководител

  моќност kw

  eff   

  NPSHr

  Работно коло

  вртежи во минута

     m 3/ h

  m

  вратило

  мотор

  %

  m

  mm

  1

  ISA32 / 13

  2900

  15

  24

  1.61

  2.2

  61

  1.7

  139

  1450

  .2

  6.2

  0,121

  0.55

  58

  2

  139

  2

  ISA32 / 16

  2900

  18

  39

  3.41

  4

  56

  2.2

  174

  1450

  8.7

  10,1

  0.43

  0.55

  55

  2

  174

  3

  ISA40 / 20

  2900

  30

  56,5

  7.95

  11

  58

  2

  214

  1450

  14,5

  14,3

  0.99

  1.5

  57

  2.2

  214

  4

  ISA80 / 26 

  2900

  190

  83,5

  57,59

  75

  75

  4.2

  264

  1450

  95

  21,5

  7.32

  11

  76

  2

  264

  5

  ISA100 / 20  

  2900

  285

  50,1

  48,59

  55

  80

  5.8

  214

  1450

  142

  13

  6.28

  7.5

  80

  1.9

  214

  6

  ISA300 / 40D 

  1450

  1.001,2

  30,8

  103,64

  132

  81

  3.5

  350

  7

  ISA300 / 40F 

  1450

  915,4

  24,2

  81,49

  90

  74

  3.5

  320

  Медиум: вода, река, море вода, езерото, поплава, дождот, индустриски ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: БС EN733 / DIN 24255 Standard
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: МСР
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 2-150 m
  пумпа проток 4-1584 m³ / h
  тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Хоризонтална пумпа
  пумпа обвивка комбинирани хоризонтални Сплит пумпа
  температурата на течноста: <105 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !