ISO Крај вшмукување пумпа за вода серија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  ISO КРАЈ ВСИСНА СЕРИЈА пумпа за вода

  ISO опсег е дизајниран со меѓународниот стандард ISO2858 обезбедување на здрав и сигурен, долготраен, со високи перформанси производ кој потрошувачите се дојдени да зависи од добавувачот.


  КАРАКТЕРИСТИКИ
  пумпа обвивка: високо ефикасни леано железо Куќиште црева, со прирабници оценет со PN1.4MPa (14bar), дупчат AS2129, опции на маса Е. Материјал: нодуларен лив, 316SS или 2205SS.
  Назад повлекување дизајн: Овозможувањето за лесно отстранување на ротирачки елемент без нарушување на цевковод, индуктивен или Куќиште на пумпа обвивка. Ова е докажано за намалување на времето на застој додека вршење на рутинско одржување.
  Зголемени вратило - го намалува вратило девијации. Стандард во 420SS и 316SS како опција. Заострените и приспособени дизајн вратило овозможува леснотија на отстранување во одржување и позитивен заклучување додека во работењето.
  ISO Лежишта: Тешки СКФ или одобрени еквивалентни, подмачкан за живот, намалување на одржување. Заштитени со квалитетот на влага или туѓа материја. Сместени со отстранлив лежишта капа Cove собранието.
  Серија ISO Имајќи домување: Робустен / тешки, произведени во висока цврстина леано железо обезбедување trouble- слободен живот циклус.

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  ISO (2)

  АПЛИКАЦИИ

  Хемија
  Храна обработка
  на хартија работа
  Морска вода станица
  опрема животната средина

  2


 • Претходно:
 • Следно:

 • ISO структура пумпа1

  крива ISO перформанси

  Медиум: вода, река, море вода, езерото, поплава, дождот, индустриски ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: ISO2858 Стандард
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: ISO
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј

  1. Раководител на пумпа 2-160 m
  2. пумпа проток 4-900 m³ / h
  3. пумпа тип возење на мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  4. пумпа коло бр едностепен пумпа
  5. прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  6. позиција на Вратило на пумпа Хоризонтална пумпа
  7. пумпа обвивка комбинирани хоризонтални Сплит пумпа
  температура 8. Течни: <80 ℃
  9. пумпа коло Затворени
  10. транспорт на пакувањето иверица случај
  11. Спецификација ISO, SGS, CE
  12. Течни температурата: - 15 за да се 140 ℃
  13. Работен притисок (обвивка): 16Bar

 • 
  WhatsApp Online Chat !