MG GRAVEL пумпа СЕРИЈА


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  MG GRAVEL пумпа СЕРИЈА

  Вид mg (или MGH) чакал пумпи се наменети за постојано предавање најтешките повисоки абразивни каши кои содржат премногу големи цврсти да се пумпа со заедничка пумпа. Тие се погодни за доставување каши во рударството, Експлозивни талог i метал топење. Корито во багер и текот на реките, и други области. Тип MGH пумпи се на високо-глава оние.

  ФУНКЦИИ

  • Тешки подмачкани TIMKEN светлинка валчести лежишта.
  • 27% Висока Хром Влажни завршува делови.
  • подобрени перформанси
  • подобрена ефикасност
  • Подобрена отпорност на триење
  • Исполнувањето на меѓународните стандарди
  • Тешки дизајн 4140 материјал вратило
  • Висока цврстина леано железо лого домување
  • Страна запечатување крила на страната вратило на коло се намали притисокот жлезда и упадот на цврсти материи во областа на жлезда

  2

  1

  песок-пумпи

  АПЛИКАЦИИ
  третман на вода
  зграда Услуги
  шахти и подруми
  рударството
  градежништво
  индустрија
  Општински
  обработка на
  циклонот Feed
  Згура Гранулација
  вшмукување Хопер Корито
  корито
  шлеп Loading
  Мил Ослободување
  Песочна својствата
  шеќерна репка

  чакал-пумпа-апликација

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • G структура пумпаMG пумпа структура

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  Опции материјал

  1

  вратило

  27% хром Бела Пегла

  На барање

  2

  заеднички плоча

  27% хром Бела Пегла

   

  3

  кутии

  27% хром Бела Пегла

   

  4

  Покрие

  27% хром Бела Пегла

   

  5

  Куќиште

  27% хром Бела Пегла

   

  6

  Работно коло

  27% хром Бела Пегла

   

  7

  Рамка плоча крстосување

  27% хром Бела Пегла

   

  8

  рамка

  27% хром Бела Пегла

   

   

  завртки

  Цинк обложен челик

   

  * Други опции материјал се достапни ве молиме контактирајте со нас.

  MG

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  G

  тип     

  Излезни Кол.

  лого рамка

  Максимална моќност 

  Макс. Големина на честичка

  Број на крила

  Работно коло Кол.

  инчен

  kw

  mm

   mm

  6 / 4D-MG

  4

  D

  60

  82

  3

  378

  8 / 6E-MG

  6

  Е

  120

  127

  3

  378

  8 / 6F-MGH

  6

  F

  260

  140

  3

  610

  10 / 8S-MGH

  8

  F

  260

  178

  3

  533

  10 / 8F-MG

  8

  F

  260

  178

  3

  533

  12 / 10G-MG

  10

  G

  600

  220

  3

   667

  12 / 10G-MGH

  10

  G

  600

  210

  3

  915

  14 / 12G-MG

  12

  G

  600

  241

  3

  864

  16 / 14г-MG

  14

  G

  600

  254

  3

  1016

  16 / 14TU-MGH

  14

  ТУ

  1200

  230

  3

  1220

  16 / 14h-MGH

  14

  H

  1400

  150

  5

   

  18 / 16G-MG

  16

  G

  600

  254

  3

  1067

  18 / 16GG-MG

  16

  GG

  900

  150

  3

   

  18 / 16TU-MGH

  16

  ТУ

  1200

  254

  5

  1372

  18 / 16U-MGH

  16

  U

  2000

  254

  3

   

  Медиум: кашеста маса, тиња, песок, кал, цврст ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: Меѓународен стандард
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: MG
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 5-70m
  Макс. Пумпа проток 6-3000m3 / h
  Тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Положба на пумпата вратило хоризонтална пумпа
  пумпа обвивка комбинирани хоризонтални Сплит пумпа
  Макс. големина на честички: 254 mm
  течност температура: <110 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !