СС Потопна со кашеста маса пумпа серија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  СС Потопна со кашеста маса пумпа серија

  MIMO СС серија се тешки, електро-потопни пумпи со кашеста маса со цел да се справи со широк спектар на каши и абразивни честички во подводна апликации во рударството и индустријата.
  СС пумпи се карактеризираат со солиден изградба користење на највисок квалитет на материјали за да се обезбеди сигурен перформанси и одлична услуга живот. На висок квалитет на електрични мотори вклучат повеќе функции за заштита за откривање на навлегување на вода или прекумерна температури за да се исклучи пумпата и да се спречи штета.

  submersiblepumps

  Функција
  Потопна работа без влијание на приливна висина;
  Не асистент вакуум пумпа, освен инвестира;
  Без бучава, да ги задржи на молчењето на работно место;
  Со агитатор, нема потреба дополнително мешање уреди, повеќе погодности за работа;
  Тоа не треба да се изгради пумпа куќа.
  Директно работат на површината на редок цемент, со поголема ефикасност да достави кашеста маса.
  Спецификација
  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  Подводна пумпа

   

  СС Потопна пумпа со кашеста маса структура

  СТРУКТУРА 

  потопна пумпа структура

   

  DRIVE ТИП

  подводна кашеста маса пумпи

  Апликации
  третман на вода
  зграда Услуги
  шахти и подруми
  рударството
  градежништво
  индустрија
  Општински
  обработка на

  подводна кашеста маса пумпа потопна - пумпи подводна кашеста маса пумпи (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • кашеста маса пумпи

  СС пумпа материјали

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  Опции материјал

  1

  поддршка рамка

  блага челик

   

  2

  цедилка

  420 од не'рѓосувачки челик

   

  3

  пумпа обвивка

  27% хром Бела Пегла

  316 од не'рѓосувачки челик / двострано

  4

  назад на Плоча

  27% хром Бела Пегла

  316 од не'рѓосувачки челик / двострано

  5

  Работно коло

  27% хром Бела Пегла

  316 од не'рѓосувачки челик / двострано

  6

  агитатор

  27% хром Бела Пегла

  316 од не'рѓосувачки челик / двострано

  7

  Маслена комора домување

  Гусани

   

  8

  вратило

  420 од не'рѓосувачки челик

   

  9

  Влажни Крај Механичка заптивка

  420 од не'рѓосувачки челик

   

  10

  Мотор Механичка заптивка

  304 од не'рѓосувачки челик

   

  11

  Обвивка на моторот

  304 од не'рѓосувачки челик

   

  12

  Моторни обвивка за млазно ладење

  Гусани

   

  13

  дигање Брејс

  Фабрикувани Блага челик

   

  14

  имајќи капаци

  Гусани

   

  15

  Маслена комора Корица

  Гусани

   

   

  вшмукување Плоча

  27% хром Бела Пегла

   

   

  багер

  27% хром Бела Пегла

   
  * Други опции вратило материјал се достапни.

  SS-кашеста маса пумпа-cruve

  Бр

  тип

  проток

  Раководител

  моќ

  милиметри димензии

  Волумен

  Тежина

  m 3/ h

  m

  kw

  L

  А

  B

  m 3

  килограм

  1

  SS-7,5

  30

  30

  7.5

  840,74

  604,52

  391,16

  0.20

  113,85

  2

  СС-11

  25

  40

  11

  911,86

  607,06

  406,4

  0.22

  216,82

  3

  СС-15

  25

  40

  15

  990,6

  673,1

  439,42

  0.29

  249,93

  4

  СС-22

  75

  35

  22

  1.402,08

  924,56

  650,24

  0.84

  580,14

  5

  СС-30

  100

  35

  30

  1.460,5

  835,66

  629,92

  0.77

  550,21

  6

  СС-37

  100

  45

  374

  1.567,18

  1.069,34

  650,24

  1.09

  850,03

  7

  СС-45

  100

  60

  45

  1.699,26

  1.049,02

  680,72

  1.21

  1.000,17

  8

  СС-55

  150

  45

  55

  1.719,58

  1.051,56

  711,2

  1.29

  1.140,33

  9

  СС-75

  150

  55

  75

  1905

  1.422,4

  800,1

  2.17

  1.540,40

  10

  СС-90

  200

  60

  90

  1.940,56

  1.422,4

  848,36

  2.34

  1.550,38

  11

  SS-110

  250

  60

  110

  2.407,92

  1.640,84

  853,44

  3.37

  1.970,41

  12

  SS-132

  400

  60

  132

  2540

  1.640,84

  853,44

  3.56

  2.000,34

  13

  SS-160

  600

  50

  160

  2.890,52

  1.600,2

  822,96

  3.81

  2.650,34

  14

  SS-185

  1750

  15

  185

  2.900,68

  1.661,16

  820,42

  3.95

  3.500,83

  15

  СС-200

  600

  55

  200

  3.060,7

  1.879,6

  899,16

  5.17

  3.500,83

  16

  СС-220

  800

  55

  220

  2.933,7

  2.148,84

  977,9

  6.16

  3.400,58

  17

  СС-250

  1000

  50

  250

  3.012,44

  2.250,44

  977,9

  6.63

  3.500,83

  18

  СС-280

  1500

  40

  280

  3.058,16

  2.250,44

  977,9

  6.73

  3.600,62

  19

  SS-315

  1750

  40

  315

  3.235,96

  2.260,6

  1.026,16

  7.51

  3.700,86

  * Повеќе модели пумпа Ве молиме контактирајте со нас.

  Медиум: кашеста маса, тиња, песок, кал, цврст ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: GB Стандардна
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: СС
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална )> Хебеј
  пумпа Раководител 8.6-70m
  Макс. Пумпа проток 20-2500m3 / h
  Тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Вертикална пумпа
  пумпа обвивка Комбинираната Вертикална заеднички Површинска пумпа
  Макс . големина на честички: 60 mm
  течност температура: <80 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • 
  WhatsApp Online Chat !