Вертикална шахта пумпа серија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  Вертикална шахта пумпа од серијата

  MIMO вертикална шахта пумпа е дизајниран за апликации кои бараат поголема сигурност и издржливост. Собранието на лого, им овозможува на пумпата да работи во " 'рчи" состојба без оштетување на лого. Таа е наменета за предавање абразивни кашеста маса и корозивни течности со користење или еластомер или легури наредени влажни завршува компоненти. Пумпата е погодна за рударство, хемиски третман, третман на отпадни води, чакал и општа примена процес.

  ФУНКЦИИ
  на абење делови се направени од високо-хром легура на отпорност на триење.
  Висока ефикасност и енергетската ефикасност.
  Лесни и долг живот на времето.
  Рационална изградба и сигурна работа.
  Пониска бучава и вибрации на пумпата преведува во подобрување на хидраулична ефикасност.

  veritical кашеста маса пумпа

   

  1

  АПЛИКАЦИИ
  рударството
  градежништво
  индустрија
  за јаглен Подготовка
  на минерални суровини
  хемиска обработка
  металуршки обработка

  verticalpumpapplication


 • Претходно:
 • Следно:

 • MSP структура шахта пумпа

   

  дел Опис

  материјал Спецификација

  Опции материјал

  вратило

  4140 Блага челик

  На барање

  имајќи домување

  Гусани

   

  колона

  блага челик

   

  Горна цедилка

  гума

  Гусани

  Долна цедилка

  Гусани

   

  назад лагер

  27% хром Бела Пегла

   

  пумпа обвивка

  27% хром Бела Пегла

  Гумирани Бела Пегла

  Работно коло

  27% хром Бела Пегла

  гума

  Ослободување од одговорност цевки

  блага челик

  Гумирани Блага челик / Композитен

  адаптер плоча

  блага челик

   

  завртки

  Цинк обложен челик

   

  MSP-пумпа-крива

   

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

  MSP

  1

  Медиум: кашеста маса, тиња, песок, кал, цврст ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  Стандард: Меѓународен стандард
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: MSP
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 5-32m
  Макс. Пумпа проток 18-122m3 / h
  тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Вертикална пумпа
  пумпа обвивка Комбинираната Вертикална заеднички Површинска пумпа
  Макс. големина на честички: 45 mm
  течност температура: <110 ℃
  пумпа коло полуотворен
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !