WQ Потопна пумпа за отпадна вода Серија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  СТРУКТУРА

  КРИВИНА

  СВОЈСТВО

  Тагови производ

  WQ Потопна пумпа за отпадна вода Серија

  MIMO WQ серија потопна пумпа за отпадна вода се користи главно за општинските работи, индустриски објекти, хотели, болници, воздушната одбрана граѓански, рудници итн Занаетчиски да ја исцедите отпадни води, отпадни води, дождовница и вода жива во градовите содржи цврсти зрна и разни долго ткаенини .

  На отпадна вода-Пумпи (4)

  подводна канализација пумпи

  Функција


  Лежишта:  Ние ги користиме увезени СКФ лежишта или NTN лежишта.
  Ладење:  вграден во системот за ладење обезбедува правилно функционирање на пумпата, додека моторот или останува на површината или под ниво на водата. Кога телото на пумпата циркулира течност на ладење цилиндар и обвивка, го користи топлината што се создава од страна на моторот. Кога е потребно надворешно ладење, ракавот за ладење може да се одвои од телото на пумпата и се поврзани со користење на посебен систем за ладење.
  Лизгачка механичка заптивка: Ние користиме германски стандард механички заптивки, и две лизгачки механички заптивки серија работа независно еден од друг. Од страна на пумпата материјал е волфрамкарбид, а од страната на моторот е графит или carborundum.
  Маслена комора : масло може да се подмачкува и кул механичка заптивка, како и спречување на течност од продира во моторот, со цел да се спречи грешки безбедност
  пливачки прекинувач:  when the mechanical seal of the motor side leaks, the liquid enters the float switch chamber, and when the liquid reaches a certain height, the float switch will send out the alarm signal and stop the pump.

   

  Апликации

  1. одводнување на отпадните води во фабрики и индустрии.
  2. Дренажен систем за комунални отпадни води растенија
  одводнување 3. отпадни води во станбена површина.
  4. поплави систем за одводнување
  5. отпад одвод на вода во болници и хотели
  6. општинските објекти и површина за градба
  7. Истражување и рударска опрема
  8. пумпа за базен биомаса и земјоделството за наводнување

  канализација пумпи подводна канализација пумпи


 • Претходно:
 • Следно:

 •  

  1WQ пумпа материјал

   

  Бр

  дел Опис

  материјал Спецификација

  1

  Монтажни Род

  Гусани

  2

  имајќи

  Гусани

  3

  мотор

  Гусани

  4

  имајќи

  Гусани

  5

  масло куќа

  Гусани

  6

  механичка заптивка

  304 од не'рѓосувачки челик

  7

  прстен за дихтување

  Гусани

  8

  На влажни сензор

  Гусани

  9

  ладење Дихтунзи

  Гусани

  10

  вратило

  40Cr *

  11

  механичка заптивка

  Гусани

  12

  Долу Влажни сензор

  Гусани

  13

  Работно коло

  Гусани

  14

  пумпа обвивка

  Гусани

  завртки

  Цинк обложен челик

  * Други опции вратило материјал се достапни.

   

   

   

  1

   

  МОДЕЛ ОБЈАСНУВАЊЕ

   

  WQ

  Бр

  модел

  Излезни

  проток

  Раководител

  моќ

  брзина

   

   

  mm

  m3 / h

  m

  kw

  вртежи во минута

  1

  50WQ15-8-0.75

  50

  15

  8

  0.75

  2860

  ...

  2

  65WQ30-10-2.2

  65

  30

  10

  2.2

  2860

  ...

  3

  80WQ50-10-3

  80

  50

  10

  3

  2860

  ...

  4

  100WQ80-10-4

  100

  80

  10

  4

  2860

  ...

  5

  150WQ140-10-7.5

  150

  140

  10

  7.5

  1450

  ...

  6

  200WQ300-7-11

  200

  300

  7

  11

  1450

  ...

  7

  250WQ400-6-18.5

  250

  400

  6

  18,5

  1450

  ...

  8

  300WQ800-35-132

  300

  800

  35

  132

  980

  ...

  9

  350WQ1100-10-55

  350

  1100

  10

  55

  980

  ...

  10

  400WQ1300-10-75

  400

  1300

  10

  75

  980

  ...

  11

  500WQ2600-15-160

  500

  2600

  15

  160

  980

  ...

  12

  600WQ3000-16-200

  600

  3000

  16

  200

  980

  ...

  Медиум: за отпадна вода, отпадни води, поплави ...
  Притисок: Висок притисок
  возачот: мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина ...
  Стандард: ИСО стандард
  теорија: Центрифугална пумпа
  Модел: WQ
  Бренд: MIMO
  потекло: Кина (континентална)> Хебеј
  пумпа Раководител 5-60m
  Макс. Пумпа проток 10-7000m3 / h
  Тип на пумпа за возење на мотор, дизел, бензин, Хидраулични, сончевата енергија, турбина
  пумпа коло бр едностепен пумпа
  прилив Вид на коло еден вшмукување пумпа
  Позиција на Вратило на пумпа Вертикална пумпа
  пумпа обвивка Комбинираната Вертикална пумпа
  температурата на течноста: <80 ℃
  пумпа коло Затворена
  транспорт на пакувањето иверица случај
  Спецификација ISO, SGS, CE

   

 • 
  WhatsApp Online Chat !